Eén omgeving. Eén verantwoordelijkheid. Eén resultaat.
Waarom geïntegreerd beheer van Oracle en OCI pas echt waarde krijgt als niet de inspanning, maar het resultaat centraal staat.
Eén omgeving. Eén verantwoordelijkheid voor het resultaat.
Een Oracle-applicatie kan goed zijn ingericht. Het OCI-platform eronder ook.
Maar wie is verantwoordelijk als de omgeving als geheel niet doet wat ervan wordt verwacht?
Ligt het aan de applicatie? De database? Het netwerk? De beschikbare capaciteit? Of aan de inrichting van het cloudplatform?
De performance loopt terug, twee partijen wijzen naar elkaar en ondertussen wacht de business.
Voor een organisatie die afhankelijk is van een bedrijfskritische omgeving is dat onderscheid uiteindelijk minder belangrijk. Die wil vooral dat de omgeving betrouwbaar functioneert.
Geen beheergrenzen, wel één werkende omgeving
In de praktijk worden het beheer van een Oracle-workload en het onderliggende cloudplatform regelmatig verdeeld over verschillende partijen. Zodra performance terugloopt, capaciteit onder druk staat of een storing optreedt, kan juist die verdeling extra complexiteit veroorzaken.
Voor een organisatie zou de vraag echter niet moeten zijn waar het ene beheergebied ophoudt en het andere begint. De vraag is: doet mijn omgeving wat we hebben afgesproken?
Daarom beheren we binnen onze public cloud dienstverlening zowel de Oracle-workload als het OCI-platform, van architectuur en migratie tot het dagelijkse beheer.
Door workload en platform als één omgeving te benaderen, hoeft een organisatie niet zelf de raakvlakken tussen verschillende beheerpartijen te bewaken of bij een probleem eerst uit te zoeken waar de oorzaak ligt. Zij behouden de regie, terwijl MCX de verantwoordelijkheid neemt voor het beheer van de omgeving als geheel.
Dat maakt het mogelijk om techniek, veiligheid, continuïteit, performance en kosten in samenhang te bekijken. Niet ieder onderdeel afzonderlijk is daarbij het einddoel.

Niet de inspanning, maar het resultaat telt
Die verantwoordelijkheid leggen we vast in resultaatgerichte afspraken, oftewel “outcome-based contracts”.
Daarbij spreken we niet alleen af welke beheeractiviteiten we uitvoeren, maar vooral welk resultaat de dienstverlening moet opleveren. De gewenste uitkomsten worden vooraf concreet vastgelegd, bijvoorbeeld rondom beschikbaarheid, continuïteit, veiligheid, performance en beheersbaarheid van de omgeving.
Vervolgens kijken we gedurende de dienstverlening niet alleen óf werkzaamheden zijn uitgevoerd, maar of de afgesproken resultaten daadwerkelijk worden behaald.
Daarmee verschuift het gesprek van: “hebben we de afgesproken beheeractiviteiten uitgevoerd?” naar “functioneert de omgeving zoals we met elkaar hebben afgesproken?”
Dat is een wezenlijk verschil. Want een lijst met uitgevoerde werkzaamheden zegt op zichzelf nog niet of de klant ook het gewenste resultaat ervaart.
Wie verantwoordelijkheid neemt voor het resultaat, moet naar de hele omgeving kunnen kijken.
Eén aanspreekpunt voor het beheer
Voor organisaties betekent die integrale aanpak ook dat zij niet zelf voortdurend de scheidslijn tussen verschillende beheerpartijen hoeven te bewaken. Het beheer van OCI en de Oracle-workloads wordt als één geheel benaderd, van architectuur en migratie tot dagelijks beheer en cost control.
Niet omdat alles bij één partij onderbrengen op zichzelf het doel is. Maar omdat verantwoordelijkheid voor een resultaat alleen betekenis heeft als je ook invloed kunt uitoefenen op de onderdelen die samen dat resultaat bepalen.
De klant houdt de regie. MCX neemt verantwoordelijkheid voor het beheer.
Dat is voor ons de essentie van geïntegreerd beheer.


