Blogs

Een PeopleSoft PUM-omgeving lanceren op Oracle Cloud Infrastructure

10-02-2026
Bij MCX helpen we klanten cloudtechnologie te benutten naast hun bestaande PeopleSoft-omgeving. Dit maakt een geleidelijk en gecontroleerd adoptietraject mogelijk in plaats van een onmiddellijke volledige migratie. Een recent project heeft duidelijk aangetoond hoe Oracle Cloud Infrastructure (OCI) kan worden gebruikt als een praktische en risicoarme eerste stap in dat traject. In dit blog vertelt collega Anu Khurana, subject matter expert bij MCX, hoe dit project tot stand kwam. Voor een SANS-klant hebben we een PeopleSoft Update Manager (PUM)-omgeving rechtstreeks binnen de eigen OCI-tenant van de klant geïmplementeerd. Het doel was eenvoudig: vroegtijdige toegang bieden tot nieuwe PeopleSoft-releases en een veilige omgeving creëren voor evaluatie en planning.

Van idee tot werkende omgeving in enkele dagen

Het project startte in juni 2025 als onderdeel van een proof of concept. De klant beschikte al over een OCI-tenant en wilde begrijpen hoe PeopleSoft zich zou gedragen in een cloudomgeving.

We hebben de benodigde infrastructuur ingericht, de virtuele machines geïmplementeerd, de noodzakelijke parameters geconfigureerd en de omgeving gevalideerd. Binnen enkele dagen was de PUM-omgeving volledig operationeel en toegankelijk.

Hoewel de technische implementatie zelf goed wordt ondersteund door Oracle-tools, is een werkende omgeving nog steeds afhankelijk van de juiste configuratie, netwerkinstellingen en validatie. Zorgvuldige voorbereiding zorgde ervoor dat het systeem direct klaar was voor gebruik door de functionele en technische teams van de klant.

Waarom een ​​PUM-omgeving in OCI?

Traditioneel wachten klanten tot updates in hun on-premises omgevingen zijn geïnstalleerd voordat ze nieuwe PeopleSoft-functionaliteit kunnen evalueren. Dit betekent vaak dat testen en besluitvorming pas laat in de upgradecyclus beginnen.

De op OCI gebaseerde PUM-omgeving verandert dit proces volledig.

De klant heeft nu direct na de release toegang tot de nieuwste PeopleSoft PUM-images, doorgaans twee tot drie maanden eerder dan in hun interne omgeving. Dit stelt hen in staat om:

• nieuwe functies vroegtijdig te bekijken

• praktijktests uit te voeren

• aanpassingen te valideren

• hun upgradestrategie van tevoren te plannen

In plaats van te reageren op updates, kunnen ze zich erop voorbereiden.

Door PeopleTools en applicatie-updates in realtime te testen, kan de organisatie relevante functionaliteit identificeren en weloverwogen beslissingen nemen over hun roadmap. Dit vermindert de onzekerheid tijdens toekomstige upgrades aanzienlijk.

Samenwerking en teamwork

De samenwerking met de klant verliep soepel en efficiënt. Omdat de OCI-tenant al bestond, konden we ons direct richten op de implementatie en configuratie. De vereisten werden al vroeg op elkaar afgestemd en beide teams werkten nauw samen om de omgeving zo snel mogelijk beschikbaar te maken.

Intern was het project een gezamenlijke inspanning van MCX-collega Mark en mijzelf, onder leiding van onze teamleider Bjorn. Duidelijke communicatie en gedeelde verantwoordelijkheden hielpen ons om de omgeving snel en met behoud van kwaliteit op te leveren.

Een praktische eerste stap naar cloudadoptie

Dit project illustreert een belangrijk punt: overstappen naar de cloud hoeft niet te beginnen met een volledige ERP-migratie. Een PUM-omgeving in OCI is een beheersbare en laagdrempelige manier om te beginnen.

Het stelt organisaties in staat om:

• ervaring op te doen met cloudactiviteiten

• PeopleSoft-updates eerder te evalueren

• de upgradeplanning te verbeteren

• het projectrisico te verlagen

Tegelijkertijd legt het de basis voor mogelijke toekomstige implementaties van PeopleSoft in OCI.

Waarom is dit belangrijk?

Door een PUM-omgeving in de eigen OCI-tenant van de klant te lanceren, hebben we aangetoond hoe cloudtechnologie ERP-modernisering direct kan ondersteunen zonder de dagelijkse werkzaamheden te verstoren. De klant heeft nu continu vroegtijdig inzicht in PeopleSoft-ontwikkelingen en kan beter onderbouwde strategische beslissingen nemen.

Voor veel organisaties is dit type omgeving niet het einddoel, maar het startpunt: een gecontroleerde en praktische introductie tot het draaien van PeopleSoft in de cloud.

En soms blijkt die eerste stap de meest waardevolle te zijn.

Anu Khurana, Subject Matter Expert